Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 12996
Dabar naršo: 67
Naujienos
2017-05-09
20 metų Europos teisės departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos

1995 m. gruodžio 8 d. Lietuva pateikė paraišką tapti Europos Sąjungos nare. Tam, kad pasiekti šį tikslą, reikėjo suderinti Lietuvos teisę su Europos Sąjungos teise. 1997 m. gegužės 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 434 patvirtino Teisės biuro prie Europos reikalų ministerijos nuostatus, kuriais buvo nustatytas uždavinys – derinti rengiamų nacionalinės teisės aktų projektus, kad jie atitiktų Europos Sąjungos teisės nuostatas. Šią datą laikome Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, kuris atsirado pakeitus Teisės biuro pavadinimą, gimtadieniu.

Prieš 20 metų Lietuvos nacionalinė teisė buvo pradėta derinti su Europos Sąjungos teise, o sėkmingas Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą 2004 metų gegužės 1 d. vainikavo nuoseklų Lietuvos institucijų valstybės tarnautojų, įskaitant ir Europos teisės departamento kolektyvo, darbą.

Šiandien Europos teisės departamentas ne tik derina nacionalinės teisės aktų projektus, bet ir koordinuoja visos Europos Sąjungos teisės įgyvendinimo procesą Lietuvoje, aktyviai ir profesionaliai dalyvauja Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nagrinėjamose bylose atstovaudamas Lietuvos interesams.

Paminėtini tik keli Europos teisės departamento veiklą atspindintys faktai:

- per 20 metų pateikta daugiau kaip 25 000 išvadų dėl teisės aktų ir jų projektų atitikties Europos Sąjungos teisei;

- kasmet prieš Lietuvą Europos Komisija vidutiniškai pradeda 25 pažeidimo procedūras dėl ES teisės neįgyvendinimo, tačiau tai vienas mažiausių rodiklių tarp 28 ES valstybių narių;

- Lietuvos, atstovaujamos Europos teisės departamento, naudai Europos Sąjungos Teisingumo Teisme priteista daugiau kaip 6 milijonai eurų.

Džiaugiamės nuveiktais darbais ir sveikiname visus Lietuvos žmones su Europos diena.

Europos teisės departamento kolektyvas

Spausdinimo versija  Spausdinimo versija