Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2785
Dabar naršo: 45
Europos Bendrijų Teisingumo Teisme pristatyta LR Vyriausybės pozicija palaikant Lenkijos Respubliką byloje C-273/04

2007 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos atstovas ETT – Europos teisės departamento generalinis direktorius Deividas Kriaučiūnas Europos – Europos Bendrijų Teisingumo Teisme (Liuksemburge) dalyvavo bylos C-273/04 Lenkija prieš ES Tarybą proceso žodinėje dalyje. Bylos metu Vyriausybės atstovas kartu su kitomis bylos šalimis žodžiu išdėstė LR Vyriausybės argumentus Teisingumo Teismo Didžiajai kolegijai.

Lietuvos Respublika (kartu su Vengrijos Respublika) šioje byloje palaikė ieškovę– Lenkijos Respubliką, o atsakovę – ES Taryba – palaikė ES Komisija.

Šioje byloje ginčijamas ES tarybos sprendimo 2004/2081/EB teisėtumas. Šis sprendimas išplėtė sąrašą žemės ūkio produktų (palyginus su tuo, kuris buvo suderėtas ir įtvirtintas Stojimo sutartyje), kuriems bus taikomas vadinamasis phasing-in mechanizmas, pagal kurį naujųjų šalių žemdirbiams skirtos išmokos 100 procentų dydį pasieks tik iki 2013 m. Ieškiniu Lenkijos Respublika teigia, kad toks phasing-in mechanizmo išplėtimas Stojimo sutartyje nenumatytiems produktams yra neteisėtas, ir kad nuo pat narystės pradžios šiems produktams turi būti mokamos 100 procentų išmokos.

Ne mažiau svarbus už esminį reikalavimą šioje byloje yra ir ieškinio priimtinumo klausimas. Lenkija ir ją palaikančios šalys teigė, kad, nepaisant to, kad ieškinys pateiktas pasibaigus dviejų mėnesių terminui nuo jo publikavimo senųjų valstybių narių kalbomis dienos (t.y. nuo 2004 m. kovo 30 d.), jis yra priimtinas, kadangi yra pateiktas per du mėnesius nuo Lenkijos narystės ES pradžios. Ieškovės ir ją palaikančių valstybių, tarp jų ir Lietuvos teigimu, tokiais išimtiniais su Stojimo sutarties adaptacijomis susijusiais atvejais, laikas ieškiniui paduoti turėtų būti pradėtas skaičiuoti nuo tada, kai ES teisė turėjo būti paskelbta taip pat ir naujųjų valstybių narių kalbomis ES kalbomis – t.y. nuo įstojimo į ES dienos.

Šių metų balandžio 19 d. bus šioje byloje bus skelbiama generalinio advokato Poiares Maduro išvada, o teismo sprendimas turėtų būti paskelbtas iki metų pabaigos.
 


« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2012-04-19 10:58:01
Apie departamentą
Istorija