Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 12996
Dabar naršo: 67
Naujienos
2017-05-17
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė Nuomonę dėl ES ir Singapūro laisvosios prekybos sutarties

2017 m. gegužės 16 d. Teisingumo Teismas paskelbė nuomonę Nuomonės pateikimo procedūroje 2/15 dėl 2015 m. rugsėjo 22 d. Europos Komisijos pagal SESV 218 straipsnio 11 dalį pateikto prašymo pateikti nuomonę klausimu, ar Europos Sąjunga turi reikiamą (išimtinę) kompetenciją viena pasirašyti ir sudaryti Europos Sąjungos ir Singapūro laisvosios prekybos susitarimą (toliau – Susitarimas).

Šioje nuomonės procedūroje 25 valstybės narės ir Taryba laikėsi nuomonės, kad ES neturi išimtinės kompetencijos visose sudaromo susitarimo srityse. Šioje nuomonės procedūroje savo rašytines pastabas taip pat teikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o jos atstovai dalyvavo bylos žodinėje dalyje. Šią bylą nagrinėjo plenarinė 27 teisėjų kolegija.

Šioje byloje Lietuvos Respublikos Vyriausybė laikėsi pozicijos, kad Europos Sąjunga negali sudaryti Susitarimo vienašališkai, kadangi dalis šiuo susitarimu reglamentuojamų klausimų, ypač dėl užsienio investicijų, jų apsaugos ir investicinių ginčų sprendimo mechanizmų nustatymo, nepatenka į Europos Sąjungos išimtinės kompetencijos sritis.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovams pavyko apginti Vyriausybės poziciją ir išlaikyti kompetenciją ir išorės veiksmų laisvę srityse, kurios nepatenka į Europos Sąjungos išimtinę kompetenciją. Teisingumo Teismas pritarė, kad susitarimo devinto skyriaus (Investicijos) A skirsnio (Investicijų apsauga) nuostatos, susijusios su Sąjungos ir Singapūro Respublikos netiesioginėmis tarpusavio investicijomis, devinto skyriaus B skirsnio (Investuotojų ir valstybės ginčų sprendimas) nuostatos, taip pat kitos susitarimo nuostatos, susijusios su investicijomis, priskirtinos Sąjungos ir valstybių narių pasidalijamai kompetencijai.

Su Teisingumo Teismo nuomone ir jos motyvais susipažinti galima Teisingumo Teismo internetinėje svetainėje www.curia.europa.eu

Spausdinimo versija  Spausdinimo versija