Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2830
Dabar naršo: 61
Informacija apie generalinio advokato išvadą byloje C-431/04

2005 m. lapkričio 24 d. generalinis advokatas M. Philippe Lèger pateikė Europos Bendrijų Teisingumo Teismui išvadą byloje C-431/04 dėl Bundesgerichtshof (Vokietija) 2004 m. birželio 29 d. nutartimi pateikto prašymo priimti prejudicinį sprendimą pagrindinėje byloje pagal Massachusetts Institute of Technology kasacinį skundą. Pažymėtina, kad 2005 m. sausio 17 d. Europos teisės departamentas šioje byloje Europos Bendrijų Teisingumo Teismui įteikė Lietuvos Respublikos rašytines pastabas (žr. ankstesnį pranešimą Europos teisės departamento internetinėje svetainėje).

Prašymą dėl prejudicinio sprendimo pateikusio teismo klausimai yra susiję su 1992 m. birželio 18 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 1768/92 dėl medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo sukūrimo 1 straipsnio b punkte pateiktos sąvokos „produktas“ aiškinimo. Reglamente sąvoka „produktas“ apibrėžiama kaip medicinos produkto veiklioji sudedamoji dalis arba veikliųjų sudedamųjų dalių derinys. Bundesgerichtshof siekia išsiaiškinti, ar papildomos apsaugos liudijimas galėtų būti suteiktas ir tokiems deriniams, kuriuose tik viena iš sudedamųjų dalių yra medžiaga, turinti gydomąjį poveikį tam tikroms nustatytoms indikacijoms.

Generalinis advokatas nurodo, kad, atsižvelgiant tiek į reglamento (EEB) Nr. 1768/92 esmę, tiek į Bendrijos teisės aktų leidėjo ketinimus, reglamento 1 straipsnio b punkto nuostatos turėtų būti aiškinamos plečiamai.

Generalinis advokatas siūlo prašymą dėl prejudicinio sprendimo pateikusiam teismui atsakyti, kad 1992 m. birželio 18 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 1768/92 dėl medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo sukūrimo 1 straipsnio b punkto sąvoka „medicinos produkto veikliųjų sudedamųjų dalių derinys“ reiškia, jog papildomos apsaugos liudijimas gali būti suteiktas ir tokiam sudedamųjų dalių deriniui, kurį sudaro dvi dalys, iš kurių viena yra žinoma medžiaga, turinti gydomąjį poveikį tam tikroms nustatytoms indikacijoms, o kita yra būtina, kad pirmoji (veiklioji) medžiaga šias nustatytas indikacijas galėtų efektyviai gydyti.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:48:12
Apie departamentą
Istorija