Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2785
Dabar naršo: 45
Informacija apie 2007 m. gegužės 23 d. Generalinio advokato pateiktą Europos Bendrijų Teisingumo Teismui išvadą byloje C-341/05

Vakar, t. y. gegužės 23 d. buvo paskelbta Generalinio advokato išvada byloje Laval un Partneri Ltd (C‑341/05).

Primename, kad byla Laval un Partneri Ltd Teisingumo Teisme sprendžiama pagal Švedijos teismo prašymą priimti prejudicinį sprendimą ir išaiškinti, ar Europos Bendrijų steigimo sutarties nuostatų dėl laisvo paslaugų teikimo ir diskriminacijos dėl pilietybės draudimo ir 1996 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje nepažeidžia Švedijos teisės aktai, leidžiantys profesinėms sąjungoms rengti blokados formos streiką, siekiant priversti laikinai Švedijoje veiklą vykdantį užsienio paslaugų teikėją pasirašyti kolektyvinę sutartį, ir pagal kuriuos draudimas rengti streiką, siekiant pažeisti jau sudarytą kolektyvinę sutartį, netaikomas streikui prieš užsienio paslaugų teikėją. 2006 m. vasario 2 d. šioje byloje buvo pateiktos Lietuvos Respublikos rašytinės pastabos.

Generalinio advokato Paolo Mengozzi išvadoje pateiktas vertinimas nėra kategoriškas. Jo nuomone, EB sutarties 49 straipsnis ir Direktyva 96/71/EB nedraudžia tokių profsąjungų veiksmų, kaip nagrinėjami šioje byloje, pagal kuriuos, pasitelkiant blokados formos streiką, siekiama priversti užsienio paslaugų teikėją komandiruotiems darbuotojams mokėti tokį patį darbo užmokestį, kuris taikomas Švedijos įmonėms tame pačiame sektoriuje. Taip yra tuo atveju, jeigu profsąjungų kolektyviniais veiksmais siekiama su viešuoju interesu susijusių tikslų, tokių, kaip darbuotojų apsauga ir kova su socialiniu dempingu. Be to, šie veiksmai neturi būti neproporcingi. Generalinio advokato nuomone, tai, ar nepažeistas proporcingumo principas, turi įvertinti nacionalinis teismas, ir šiuo tikslu išvadoje pateikia tam tikras Švedijos profsąjungų veiksmų proporcingumo vertinimo gaires.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:13:58
Apie departamentą
Istorija