Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2785
Dabar naršo: 45
Informacija apie 2008 m. gruodžio 10 d. Europos teisės departamento pateiktas Europos Bendrijų Teisingumo Teismui Lietuvos Respublikos rašytines pastabas byloje C-105/08

2008 m. gruodžio 10 d. Europos teisės departamentas pateikė rašytines pastabas Europos Teisingumo Teismo byloje C-105/08 Komisija prieš Portugaliją, palaikant Portugaliją. Šioje byloje Komisija prašo ETT pripažinti, kad apmokestindama palūkanų mokėjimus užsienio subjektams didesniu tarifu nei palūkanų mokėjimus Portugalijos teritorijoje buveinę turintiems subjektams, Portugalijos Respublika nustato apribojimus kitose valstybėse narėse ir EEE susitarimą pasirašiusiose valstybėse buveinę turinčių finansinių institucijų vykdomam hipotekinių ir kitos rūšies kreditų paslaugų teikimui ir todėl nevykdo įsipareigojimų pagal EB 49 ir 56 straipsnius bei EEE susitarimo 36 ir 40 straipsnius.

Pateiktose rašytinėse pastabose buvo išreikšta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuomonė, kad Komisijos ieškinio pagrindas, kuriuo teigiama esą dėl skirtingų taisyklių taikymo apmokestinant įmonių rezidenčių ir įmonių ne rezidenčių gaunamas palūkanas, pastarosios atsiduria mažiau palankioje padėtyje, yra paremtas tik jos modeliuojamomis teorinėmis situacijomis. Be to, rašytinėse pastabose teigiama, kad įmonių ne rezidenčių gaunamos palūkanos šaltinio valstybėje apmokestinamos tik dalinai, o įmonių rezidenčių – „galutiniu“ mokesčiu, pats rezidentams ir ne rezidentams šaltinio valstybėje taikomos apmokestinimo tvarkos ir jos sukuriamos mokesčių naštos lyginimas nėra pagrįstas. Lyginti įmonės nerezidentės ir įmonės rezidentes padėtį, joms tenkančios mokestinės naštos aspektu galima tik įvertinus galutinę įmonės nerezidentės gautoms palūkanoms tenkančią apmokestinimo naštą, t.y. atsižvelgus ir į tai, kaip konkrečios įmonės nerezidentės nuo tų pačių pajamų, pritaikius dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių, jei tokios sudarytos, nuostatas, apmokestinamos ir savo rezidavimo valstybėje.

Pateiktose rašytinėse pastabose daroma išvada, kad Komisija neįrodė, kad Portugalijos Respublika nustato apribojimus kitose valstybėse narėse ir EEE susitarimą pasirašiusiose valstybėse buveinę turinčių finansinių institucijų  vykdomam hipotekinių ir kitos rūšies kreditų paslaugų teikimui ir todėl nevykdo įsipareigojimų pagal EB sutartį, todėl Komisijos ieškinys turėtų būti atmestas.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:32:20