Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2830
Dabar naršo: 61
Informacija apie 2008 m. gruodžio 22 d. Europos Teisingumo Teismo priimtą sprendimą byloje C-161/07

2008 m. gruodžio 22 d. EB Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje EB Komisija prieš Austriją (C‑161/07).

Šioje byloje Komisija prašė pripažinti, kad Austrija pažeidžia Europos Bendrijos sutartyje garantuojamą įsisteigimo laisvę, nes laikosi prezumpcijos, kad bendroves Austrijoje norintys įregistruoti piliečiai iš „naujųjų“ Europos Sąjungos valstybių narių, išskyrus Maltą ir Kiprą, iš tikrųjų siekia ne įsisteigti, o dirbti kaip samdomi darbuotojai, ir draudžia jiems vykdyti veiklą bei užkerta galimybę įregistruoti bendroves iki jie nepaneigs šios prezumpcijos. Kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams šis reikalavimas netaikomas.

Austrija teigė, kad tokiais veiksmais ji siekia užkirsti galimybę apeiti išimtis, kurias jai penkerius metus nuo „naujųjų“ valstybių narių įstojimo leidžiama taikyti darbuotojų iš šių valstybių judėjimui.

EB Teisingumo Teismas savo sprendime atmetė Austrijos argumentus ir konstatavo, kad iš Austrijos nacionalinės teisės nuostatų kylantis įsisteigimo laisvės suvaržymas yra nepateisinamas, nes norėdama užkirsti kelią piktnaudžiavimams Austrija gali taikyti ne išankstinę, o a posteriori kontrolę. Atsižvelgiant į tai, Austrijoje taikoma tvarka pažeidžia Bendrijos teisę.

Lietuvos Respublika dalyvavo šioje byloje ir, siekdama užtikrinti, kad jos piliečiams nebūtų taikomi nepagrįsti apribojimai įsisteigti „senosiose“ valstybėse narėse, palaikė Komisijos pusę.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:32:38