Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2830
Dabar naršo: 61
Informacija apie 2008 m. liepos 17 d. Europos Bendrijų Teisingumo Teisme priimtą sprendimą byloje C-303/06

2008 m. liepos 17 d. priimtas Europos Bendrijų Teisingumo Teismo sprendimas byloje Coleman (C-303/06), kurioje pastabas pateikė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Ši byla buvo nagrinėjama pagal Jungtinės Karalystės teismo Employment Tribunal London South prašymą išaiškinti draudimo diskriminuoti dėl negalios principo taikymo apimtį

Pagrindinėje byloje Jungtinės Karalystės teisme ieškovė Coleman pateikė ieškinį savo buvusiam darbdaviui dėl žalos atlyginimo , remdamasi tuo, kad ji buvo darbdavio diskriminuojama dėl to, kad turi neįgalų vaiką. Nacionalinis teismas Teisingumo Teismo iš esmės klausė, ar Direktyva 2000/78/EB suteikia apsaugą nuo tiesioginio diskriminavimo ir priekabiavimo tik patiems direktyvoje nurodytiems asmenis (šioje byloje – neįgaliems asmenims), ar taip pat ir darbuotojams, kurie nors patys ir nėra neįgalūs, bet kuriems dėl jų ryšio su neįgaliu asmeniu sudaromos nepalankesnės sąlygos ir jie patiria priekabiavimą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šioje byloje laikėsi pozicijos, kad darbuotoją draudžiama diskriminuoti ne tik dėl jo paties negalios, bet ir negalios pagrindu apskritai.

Teisingumo Teismas pritarė tokiam plečiamam diskriminavimo draudimo aiškinimui ir pripažino, kad Direktyvoje 2000/78/EB numatytas draudimas diskriminuoti dėl negalios, taikytinas ne tik tada, kai tiesiogiai diskriminuojamas asmuo, turintis negalią, bet ir asmuo, kuris turi sąsajų su neįgaliais asmenimis. Taip pat Teisingumo Teismas pripažino, kad priekabiavimas prie asmens kuris pats nėra neįgalus, tačiau turi neįgalų vaiką, taip pat pažeidžia Direktyvą.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:36:17