Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2830
Dabar naršo: 61
Informacija apie 2008 m. sausio 28 d. LRV priimtą rezoliuciją įstoti į Europos Bendrijų Teisingumo Teisme svarstomas bylas T-243/07 ir T-247/07

2008 m. sausio 28 d. rezoliucija Nr. 8 Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarė įstoti į bylas T−243/07 Lenkija prieš Komisiją, palaikant Lenkijos reikalavimus, ir T−247/07 Slovakija prieš Komisiją, palaikant Slovakijos Respublikos reikalavimus. Šiose bylose ieškovės, Lenkija ir Slovakija siekia, kad būtų panaikintas 2007 m. gegužės 4 d. Komisijos sprendimas C(2007)1979 galutinis dėl žemės ūkio produktų, išskyrus cukrų, perteklinių atsargų nustatymo ir dėl jų pašalinimo, susijusio su Čekijos Respublikos, Estijos, Kipro, Latvijos, Lietuvos, Vengrijos, Maltos, Lenkijos, Slovėnijos ir Slovakijos įstojimu į ES, finansinių pasekmių.

2007 m. liepos 13 d. Lietuvos Respublika taip pat pateikė ieškinį prieš Komisiją dėl šio sprendimo pripažinimo negaliojančiu arba, alternatyviai, negaliojančiu ta apimtimi, kiek jis skirtas Lietuvos Respublikai.

Sprendimu, kurį Lietuva, Lenkija ir Slovakija ginčija savo ieškiniais, Komisija, įgyvendindama Stojimo akto nuostatas, skirtas užtikrinti, kad prieš stojimą į Europos Sąjungą naujosiose valstybėse narėse nebūtų kaupiamos didesnės nei įprasta žemės ūkio produktų atsargos, apskaičiavo naujosiose valstybėse narėse stojimo metu buvusius nustatytų maisto produktų kiekius ir, nusprendusi, kad tam tikrų produktų naujosiose valstybėse buvo sukauptas perteklius, skyrė baudas aštuonioms naujosioms valstybėms narėms, susijusias su tariamai perteklinių atsargų pašalinimu.

Ieškovės valstybės narės yra įsitikinusios, kad ginčijamas sprendimas yra neteisėtas, ir savo ieškiniais prašo Pirmosios instancijos teismo pripažinti jį negaliojančiu visą arba iš dalies. Šiuo metu vyksta rašytinė bylų nagrinėjimo stadija ir tikėtina, kad šį rudenį bus surengti posėdžiai.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:37:06