Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2785
Dabar naršo: 45
Informacija apie 2008 m. rugsėjo 18 d. Generalinio advokato pateiktą Europos Teisingumo Teismui išvadą byloje C-161/07

2008 m. rugsėjo 18 d., generalinis advokatas Poiares Maduro pateikė išvadą Europos Teisingumo Teisme nagrinėjamoje byloje EB Komisija prieš Austriją (C‑161/07).

Šioje byloje Komisija prašo pripažinti, kad Austrija pažeidžia Europos Bendrijos sutartyje garantuojamą įsisteigimo laisvę, nes laikosi prezumpcijos, kad bendroves Austrijoje norintys įregistruoti piliečiai iš „naujųjų“ Europos Sąjungos valstybių narių, išskyrus Maltą ir Kiprą, iš tikrųjų siekia ne įsisteigti, o dirbti kaip samdomi darbuotojai, ir draudžia jiems vykdyti veiklą bei užkerta galimybę įregistruoti bendroves iki jie nepaneigs šios prezumpcijos. Kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams šis reikalavimas netaikomas.

Austrija teigia, kad tokiais veiksmais siekia užkirsti galimybę apeiti išimtis, kurias jai penkerius metus nuo „naujųjų“ valstybių narių įstojimo leidžiama taikyti darbuotojų iš šių valstybių judėjimui.

Generalinis advokatas savo išvadoje nurodė, kad faktiškai savo veiksmais Austrija riboja „naujųjų“ valstybių narių piliečių įsisteigimą, nors išimtis įsisteigimo laisvės atžvilgiu nėra leidžiama. Norėdama užkirsti kelią piktnaudžiavimams Austrija gali taikyti ne išankstinę, o ex post kontrolę.

Lietuvos Respublika dalyvavo šioje byloje ir, siekdama užtikrinti, kad jos piliečiams nebūtų taikomi nepagrįsti apribojimai įsisteigti „senosiose“ valstybėse narėse, palaikė Komisijos pusę.

Generalinio advokato išvada yra svarbi vieno iš Teisingumo Teismo narių nuomonė, tačiau Teisingumo Teismo, kuris turi priimti sprendimą šioje byloje, nesaisto. Apie būsimąjį Teismo sprendimą skaitykite mūsų internetiniame puslapyje.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:36:46