Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2830
Dabar naršo: 61
Informacija apie 2009 m. birželio 4 d. Europos Bendrijų Teisingumo Teisme priimtą sprendimą byloje C-560/07

2009 m. birželio 4 d. Europos Bendrijų Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje Balbiino C-560/07. Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs Talino administracinis teismas siekė išsiaiškinti, ar nacionaliniai žemės ūkio produktų atsargų nustatymo būdai ir priemonės atitinka Europos Sąjungos reglamentų nuostatas.

Lietuvos Respublika šioje byloje pateikė rašytines pastabas dėl dviejų iš šešių teismui pateiktų klausimų. Teisingumo Teismas savo sprendime abiem klausimais pritarė Lietuvos išsakytai pozicijai. Visų pirma, kad valstybės narės turi plačią diskrecijos laisvę pasirinkti būdus ir priemones, kuriais nustatomos subjektų turimos žemės ūkio produktų atsargos, tiek, kiek šie būdai ir priemonės atitinka pagrindinius principus, nustatytus Europos Sąjungos reglamentuose. Ir antra, kad valstybėms narėms vykdant reglamente nustatytą pareigą apmokestinti atsargų pertekliaus turėtojus ir tuo tikslu priimant pranešimus apie mokėtinus mokesčius, šie pranešimai turi būti vykdomi, net jei subjektas juos gavo po nustatytos datos.

Primename, kad Teisingumo Teismo išaiškinimas šiais klausimais yra svarbus Lietuvos Respublikai, kuri 2007 m. liepos 13 d. pateikė ieškinį Europos Komisijai dėl Komisijos sprendimo, nustatančio finansines pasekmes už stojimo metu turėtas perteklines atsargas, pripažinimo negaliojančiu.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:39:54