Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 2048121
Šiandien apsilankė: 2785
Dabar naršo: 45
Informacija apie 2009 m. vasario 17 d. Generalinio advokato pateiktą Europos Teisingumo Teismui išvadą byloje C-560/07

2009 m. vasario 17 d. generalinis advokatas D. Ruiz-Jarabo Colomer paskelbė savo išvadą Europos Bendrijų Teisingumo Teisme svarstomoje byloje Balbiino C-560/07. Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs Talino administracinis teismas siekia išsiaiškinti, ar nacionaliniai žemės ūkio produktų atsargų nustatymo būdai ir priemonės atitinka Europos Sąjungos reglamentų nuostatas.

Lietuvos Respublika šioje byloje pateikė rašytines pastabas dėl dviejų iš šešių teismui pateiktų klausimų. Generalinis advokatas savo išvadoje šiais klausimais pritarė Lietuvos išsakytai pozicijai, kad valstybės narės turi plačią diskrecijos laisvę pasirinkti būdus ir priemones, kuriais nustatomos turimos žemės ūkio produktų atsargos, tiek, kiek šie būdai ir priemonės atitinka pagrindinius principus, nustatytus Europos Sąjungos reglamentuose.

Generalinio advokato išvada yra svarbi vieno iš Teisingumo Teismo narių nuomonė, tačiau Teisingumo Teismo, kuris turi priimti sprendimą šioje byloje, nesaisto. Primename, kad Teisingumo Teismo išaiškinimas šiais klausimais gali būti svarbus Lietuvos Respublikai, kuri 2007 m. liepos 13 d. pateikė ieškinį Europos Komisijai dėl Komisijos sprendimo, nustatančio finansines pasekmes už stojimo metu turėtas perteklines atsargas, pripažinimo negaliojančiu.

Atgal« Grįžti atgalPaskutinis atnaujinimas: 2011-10-06 10:41:42